• +38 (063) 957-87-86
  • Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Цїкавї

Події

«Виконуй рішення суду добровільно!»

Не лише швидкий розгляд спорів, а й швидке виконання рішень судів є запорукою ефективного правосуддя.

Питання виконання рішення суду стає чи не головним у намаганні домогтися справедливості, а зволікання та неспроможність його виконати розцінюється як зменшення гарантії захисту прав та основних свобод людини, що є елементами національного законодавства
Image
Image
За конституційними нормами, обов’язковість виконання судового рішення – кінцева стадія судового захисту. Тому таке невиконання дискредитує як державні служби, так і суди в очах громадян.
Міністерство юстиції України в рамках загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» ще в 2017 році започаткувало чергову інформаційну кампанію «Виконуй рішення суду ДОБРОВІЛЬНО!».
«Виконуючи рішення суду добровільно, громадянин уникає значної кількості додаткових обмежень і нарахувань. Зокрема, відповідач матиме свободу дій, збереже репутацію».
Порядок виконання судових рішень в Україні врегульовано законами «Про виконавче провадження» та «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів».

Не порушуючи законодавство України, виконуючи рішення суду добровільно, громадяни уникнуть зайвого морального та матеріального клопоту.

Маючи здоровий глузд, розуміємо - «Будь як Сашко, виконуй рішення суду добровільно!»
«Виконання рішення суду - ні, не чули!»
Сьогодні вже багато українських підприємств на власному досвіді відчули принадність електронного адміністрування ДФС. Особливо в частині зупинення реєстрації податкових накладних.
Тобто фіскальна служба "блокувала" податкові накладні суцільним порядком. Фактично, без будь-яких на це підстав.
Звісно, підприємства у яких була можливість залучити юристів до процедури оскарження, зробили це. Отримали позитивне рішення суду.

Здається нібито все добре, рішення фіскалів скасовано і більш того їх зобов'язано вчинити дії і зареєструвати податкові накладні.
 Але ж ні. Виконання рішень судів - не для українських податківців.
З одного боку, ну не виконуєте ви рішення суду - сидіть тихенько і не кажіть про це, але ж ні. Вітчизняні податківці ідуть далі - вони на своєму довідковому ресурсі для платників податків зазначають наступне: " З питань реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН після набрання законної сили рішення суду пропонуємо звертатись письмово до ДФС ".
Тобто набрання рішенням законної сили для ДФС - не підстава його виконувати, а от письмове звернення до ДФС - так.
Але на практиці, письмові звернення також не спонукають податківців виконувати рішення суду.
Сподіваюсь і чекаю часів, коли буква закону буде однаково обов'язковою для всіх.
 А тим часом, хочеться надіслати держслужбовцям їх же листівку і закликати бути як Сашко і виконувати рішення суду добровільно!

Всі події

© 2019 - 2022 Адвокат Гур'єва Ольга. All Rights Reserved. Designed by B-LOOK
вул. Ярославська, 58. Пн.-Пт. з 7:00 до 8:00 та з 18:30 до 20:00, Сб. з 10:00 до 17:00